Archiwum aktualności:

Letni Obóz Kyokushin-Kan Karate-do - Pogorzelica 2015

W dniach 31 lipca – 5 sierpnia 2015r. odbył się, Letni Obóz Kyokushin-kan Karate -do. Wzięli w nim udział karatecy ze Sztokholmu (Szwecja J ), Konina, Chełmna, Inowrocławia, Pruszcza Gdańskiego, Gdańska, Gdyni, Rumi i Redy.

Gościem specjalnym i jednocześnie głównym instruktorem był Shihan Brandon Denito 6 Dan.

Uczestnicy zakwaterowani byli w Ośrodku „Kalina”. Treningi odbywały się na sali gimnastycznej, oraz  na zewnątrz – na boisku i na plaży.

Program obozu obejmował naukę nowych kata, jak i powtórkę tych już nam wcześniej znanych. Wróciliśmy do nauki kata z kijem i kata sanchin oraz tensho. Duży nacisk położony został na elementy kumite – wiele ćwiczeń w parach i sparingów. Trening kihon i ido geiko obejmował bardzo szeroki zakres technik ręcznych, nożnych i pozycji, o których zapominamy  w codziennym treningu, skupiając się na sportowej rywalizacji.

Podsumowaniem obozu był egzamin na stopnie szkoleniowe kyu i Dan.

Ponad 6-cio godzinny sprawdzian wymagał bardzo dobrego przygotowania technicznego i fizycznego. Osoby zdające na stopnie 1 kyu i 1 Dan stoczyli 30 walki po 1,5 minuty każda. Dodatkowo zdający na czarne pasy poddani zostali sprawdzianowi walki w systemie dwóch na jednego. Egzamin zakończył test tameshiwari .

Nie wszyscy zdali – dla 4 osób zdających na 1 kyu i 1 Dan egzamin okazał się za trudny.

W egzaminie udział aktywnie  brali wszyscy uczestnicy obozu. Wszyscy mogli śledzić to co działo się na sali. Każdy widział, że nie było lekko, ale o dziwo to ludzi mocno zmotywowało do podejścia to egzaminu za rok. Nikt nie ma złudzeń – jeśli się solidnie nie przygotujesz to nie zdasz.

Tym bardziej gratulujemy tym, którzy z tej próby wyszli zwycięsko:

Magdalena Nawrocka – 1 Dan

Piotr Domański – 1 Dan

Jolanta Rosolińska – Mazur – 1 Dan

Marzena Jacuńska – 1 Dan

Michał Truszkowski – 1 Dan

Paulina Perlikowaska – 1 kyu

Większość treningów jak też egzamin prowadził Shihan Brandon Denito, 6 Dan Kyokushin-kan - prawdziwy wojownik, mistrz karate, świetny instruktor, ale przede wszystkim wielka osobowość i wspaniały człowiek. Dziękujemy Shihan za niesamowity obóz! Osu

Kyokushin- Kan w Polsce to grupa znajomych, przyjaciół. Robimy razem zawody, obozy czy seminaria. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto chce ćwiczyć karate kyokushin. Nie chcemy tworzyć kolejnej organizacji, wybierać prezesa, zarządu,  bawić się w politykę - składki, opłaty, licencje, kto może zdawać a kto nie…. Nasze kluby podlegają bezpośrednio pod Japonię jako DO czy BC. Nie jesteśmy przez nikogo ograniczani w tym co chcemy robić.