Archiwum aktualności:

Mistrzostwa Polski Północnej PFKK

grudzien2009-008W sobotę 5 grudnia 2009 w Czaplinku odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Juniorów Kyokushin-Kan Karate-do. W Mistrzostwach udział wzięło 117 zawodników reprezentujących 17 oddziałów znajdujących się w regionie północnym.

 

 

Nasz klub reprezentowali: Karolina Błaszkiewicz i Michał Truszkowski oraz Marek Wilusz w roli sędziego. Karolina wystąpiła w konkurencji kata. Swój start zakończyła na turze eliminacyjnej. Michał startował w kumite. Dzięki wygranej pierwszej walce awansował do półfinału. Kolejną walkę przegrał i przyszło mu walczyć o 3 miejsce. Przebieg rywalizacji o brązowy medal dawał nadzieję na zwycięstwo, niestety w ostatnich sekundach walki Michał dał się trafić przeciwnikowi i ten otrzymał wazari, czyli pół punktu. Miejsce tuż za podium jest również powodem do zadowolenia – gratulujemy!!!


Organizatorem Mistrzostw był Klub Karate w Czaplinku prowadzony przez sempai Marka Aleszko 1dan.
Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach dla juniorów: kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Oprócz juniorów w zmaganiach wzięli udział seniorzy w konkurencji ‘Pierwsze Starcie’.
Poziom wyszkolenia zawodników zwłaszcza w kumite znacznie się podniósł. Wiele walk było dość ekspresyjnych i ciekawie prowadzonych. Pojawiło się kilku dobrze zapowiadających się zawodników zwłaszcza z nowych klubów, które niejednokrotnie po raz pierwszy wystawiły swoje reprezentacje na tym okręgowym turnieju.