Zobacz też:

O klubie

"Karate to sztuka i filozofia walki. Wszystkie egoistyczne pragnienia powinny wypalać się w ogniu ciężkiego treningu"
Masutatsu Oyama

Gdyński Klub Kyokushin-kan Karate-do powstał w styczniu 2008 roku na bazie sekcji działających od kilku lat w Gdyni-Witomino, Gdyni-Pustki Cisowskie, Rumi i Redzie. Zarząd klubu: Marek Wilusz – Prezes, Bartosz Engel -Sekretarz, Arkadiusz Kortas – Skarbnik oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Mirosław Grochowski.

Kyokushin znaczy 'ekstremum prawdy'. Twórcą tego stylu karate był legendarny Masutatsu Oyama 10 dan (1923-1994). Jako pierwszy z wielkich mistrzów karate pokazał ludziom na całym świecie poprzez liczne pokazy siłę tej sztuki walki. Sławę zyskał dzięki pokazom łamania twardych przedmiotów i walkom z bykami. Masutatsu Oyama był mistrzem realnej walki. Stworzył styl w którym równowaga psychofizyczna jest celem ostatecznym, dzięki czemu zjednał sobie wielu przyjaciół i uczniów na całym świecie.

Zasadniczym celem utworzenia klubu Kyokushin-kan w Gdyni jest propagowanie sztuki karate kyokushin wśród młodych ludzi jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas treningów bardzo dużą wagę przykłada się nie tylko do samej walki, ale także do kształtowania ducha, siły woli oraz etykiety.

Klub jest członkiem Polskiego Federacji Kyokushin-kan Karate-do.

Karate jest uniwersalnym sportem toteż na naszych treningach pojawiają się nie tylko dzieci i młodzież, lecz również ludzie dojrzali, a nawet całe rodziny. Zajęcia prowadzone są według stopni zaawansowania i wieku ćwiczących. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat ćwiczą w osobnych grupach gdzie program szkolenia dostosowany jest do ich możliwości fizycznych i psychicznych, z nastawieniem na ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne. Wraz z innymi klubami Kyokushin z Polski organizowane są obozy letnie i seminaria.